Sektöründe Uzman
Gümrükleme

Her ülkede gümrük işlemleri o ülkenin yasalarına ve yönetmeliklerine göre farklı bir düzene tabidir. Yabancı ülkelere gönderilen tüm ürün ve mallar gümrükleme sürecinin ardından ancak sevk edilebilmektedir.

Hem ülke çıkışlarında hem de sevkiyatın yapılacağı ülke girişlerinde, o ülkenin kurallarına göre işleme alınmaktadır. Sevkiyatların hızlı olabilmesi ve ürün ve malların gümrüklerde takılıp kalmaması için bu süreçlerin profesyonel bir şekilde yönetilmesi gerekmektedir.

Profesyonel Gümrükleme Süreci

Gümrükleme süreci taşımacılık firmaları için çok önemli bir aşamadır. Uluslararası nakliyat hizmeti sunan firmalar gümrükleme konusunda gerekli bilgi ve birikime sahip olmalıdır. Hangi ülkenin hangi ürünler için ne tür gümrükleme koşullarına sahip oldukları bilinmeli ve firmalar bu konularda bilgilendirilmelidir. Aynı zamanda sürekli bir değişim ve yenilenme içerisinde olan gümrük mevzuatlarının takibi yapılmalı ve yeni yasa ve uygulamalardan haberdar olunmalıdır.

Gümrükleme süreci oldukça geniş bir veri analizine tabidir. Güvenli ve profesyonel bir taşımacılık firması bu alanda iyi bir önder ve danışman olmalıdır. Öncelikle yurtdışı taşımacılığında en uygun taşıyıcının ve yükleme şeklinin belirlenmesi ve bunun firma ile paylaşılması gerekmektedir. Bunun akabinde en iyi yükleme rotalarının tayin edilmesi önemlidir. Çünkü hedef destinasyonlara ulaşmada birden çok alternatif bulunuyorsa bu alternatiflerin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerekecektir. Sevk edilen eşyaların gümrük kıymetleri, poliçe ödemeleri ve akreditif sigortaları konusunda tahminler yaparak gümrükleme sürecinin ekonomik ve hızlı olması sağlanmalıdır.

Bavyera Lojistik firması uzman ve eğitimli ekipleri sayesinde gümrükleme sürecinde firmanız için iyi bir danışman olacaktır.

GÜVENLİ TAŞIMACILIK

Yükünüzün araca yüklenmesinden teslimine kadar olan süreçte tüm güvenlik önlemlerini alıyoruz.

ZAMANINDA TESLİMAT

Yükünüzü belirtilen termin süreleri içerisinde teslim ediyoruz.

7 / 24 DESTEK

Yükünüzün durumunu 7/24 aktif müşteri temsilcilerimiz aracılığıyla öğrenebilirsiniz.