Intermodal
Taşımacılık

Gelişen ve sürekli kendini yenileyen taşımacılık sektöründe her biri süreci hızlandırmak ve ekonomik hale getirmek için bazı uygulamalar yapılıyor. Intermodal Taşımacılık bu uygulamalardan birisi olarak biliniyor.

Intermodal Taşımacılık taşıma şekilleri değişebilirken, yük üzerinde herhangi bir işlem yapılmadan, birden fazla noktaya erişimin sağlanmasını ifade ediyor. Bu kapsamda çıkış noktasından konteyner ya da treylere yüklenmiş olan ürün veya malların buralardan çıkarılmasına gerek olmadan, sadece taşıma modeli değiştirilerek varacağı noktaya ulaşmasını hedefliyor.

Intermodal Taşımacılık bu alanda çok önemli avantajları da beraberinde getiriyor. Intermodal Taşımacılık ile her bir taşıma süreci çok daha verimli, dakik, çevre dostu ve düşük maliyetli olabiliyor.

Intermodal Taşımacılık Nasıl Yapılıyor?

Intermodal Taşımacılık hizmetinde sadece taşımacılık modu değişiyor. Örneğin bir konteyner, vagon ya da treylere yüklenen ürünler gideceği hedef noktaya kadar bu araçların içerisinde kalıyor. Ancak bu araçların taşındığı nakliyat araçlarında daha hızlı ve ekonomik olabilmesi için değişimler yapılabiliyor. Karayolu ile yola çıkan bir konteyner gideceği yere en yakın limanda denizyolu ile sevkiyata devam edebiliyor. Denizyolu bitiminde havayolu ya da yine karayolu ile en hızlı şekilde ulaşımı planlanabiliyor.

Intermodal Taşımacılık hizmetindeki en önemli noktalardan birisi de yük üzerinde bir elleçleme yapılmıyor olmasıdır.

Bavyera Lojistik firması ile her tür ürün ve yük için Intermodal Taşımacılık hizmetini tercih edebilirsiniz. Tüm ürünlerinizin en güvenli, en hızlı ve en ekonomik şekilde teslim noktalarına ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

GÜVENLİ TAŞIMACILIK

Yükünüzün araca yüklenmesinden teslimine kadar olan süreçte tüm güvenlik önlemlerini alıyoruz.

ZAMANINDA TESLİMAT

Yükünüzü belirtilen termin süreleri içerisinde teslim ediyoruz.

7 / 24 DESTEK

Yükünüzün durumunu 7/24 aktif müşteri temsilcilerimiz aracılığıyla öğrenebilirsiniz.