Sektöründe Lider
Karayolu Taşımacılığı

Karayolu taşımacılığı tüm dünyada en yaygın olan taşımacılık türüdür. Her tür ticari ürünün istenilen yere karayolu üzerinden ulaşması ve teslim edilmesi Karayolu taşımacılığı olarak geçmektedir. Küreselleşen dünya koşulları beraberinde Karayolu taşımacılığına olan ilgi ve talebi de artırmaktadır. Çünkü bu sistem her alanda önemli avantajlar sunmaktadır.

Karayolu taşımacılığı en eski taşımacılık yöntemlerinden birisidir. Ve 20. Yüzyılda otomotiv sektöründe yaşanan gelişimlerle birlikte çok daha verimli ve aktif kullanılmaya başlanmıştır. Ticari bir değeri olan her tür ürün ve mal karayolu ile taşınabilmektedir. Karayolu taşımacılığının hemen hemen her sektör ile doğrudan bir ilişkisi bulunmaktadır.

Karayolu taşımacılığı hem aynı ülke içerisinde hem de farklı ülkeler arasında sağlanabilmektedir. Uluslararası pazarlarda rekabetin en önemli dinamiklerinden birisi olarak görülmekte ve bu nedenle sürekli bir iyileştirme içerisindedir. Herhangi bir ürünün rakiplerinden daha hızlı, daha güvenli ve daha ekonomik bir şekilde taşınabiliyor olması çok önemli bir maliyet ve prestij avantajı sunmaktadır.

Tüm dünya üzerinde teknolojinin ve buna paralel olarak yolların iyileştirilmesi ve gelişmesi ile Karayolu taşımacılığı çok daha kaliteli ve güvenli bir hal almıştır. Alternatif yolların artması, köprülerin ve viyadüklerin açılması ile zaman ve maliyet tasarrufu hedeflenmektedir.

Karayolu Taşımacılığı Avantajları

Tüm sektörler tarafından en çok tercih edilen Karayolu taşımacılığı birçok avantajı da beraberinde sunmaktadır. İşte Karayolu taşımacılığı ile elde edilen bazı avantajlar;

  • Karayolu taşımacılığı ile kapıdan kapıya lojistik imkanı sunulmaktadır. Sahip olduğu altyapı gücü ve esnek yapı sayesinde başka bir sisteme ihtiyaç duyulmadan, aktarma olmadan, tek bir yöntem ile üretici ve tüketici arasında taşımacılık yapılmaktadır.
  • Ülkemizde de dahil tüm dünya üzerinde Karayolu taşımacılığı için uygun coğrafi koşullar bulunmaktadır. Bu sayede taşımacılıkta bir kesinti olmadan süreklilik göstermektedir.
  • Karayolu taşımacılığında birden fazla adrese teslimat söz konusudur. Bu esneklik önemli bir maliyet unsurudur.
  • Karayolu taşımacılığı sürecinde aracı sayısı yok denecek kadar azdır. Tek bir rota üzerinde indirme, depolama, geri yükleme gibi durumlar söz konusu olmadığı için malın hasar görme ya da kaybolma oranı çok daha düşüktür.

Bavyera Lojistik firması olarak bizler Karayolu taşımacılığının önde gelen temsilcilerinden birisi olarak hizmet sağlıyoruz. En güvenli, en hızlı ve en uygun maliyetli çözümler için sürekli bir iyileştirme içerisinde çalışıyoruz.

GÜVENLİ TAŞIMACILIK

Yükünüzün araca yüklenmesinden teslimine kadar olan süreçte tüm güvenlik önlemlerini alıyoruz.

ZAMANINDA TESLİMAT

Yükünüzü belirtilen termin süreleri içerisinde teslim ediyoruz.

7 / 24 DESTEK

Yükünüzün durumunu 7/24 aktif müşteri temsilcilerimiz aracılığıyla öğrenebilirsiniz.